• Zuchy z 2c

Poznajcie kolegów i koleżanki z 2c. Należą do GROMADY ZUCHOWEJ 296 SZUWARKI:

Kalinkę Białek, Karolinę Skierską, Tymona Dziekiewicza i Kacpra Proczkę. Jesteśmy z Was bardzo dumni nasi mili wodniacy.

"CZUJ!"

• Szkolna belgijka

08.01.2024

Samorząd Szkolny z okazji zakończenia pierwszego półrocza, karnawału oraz ferii zaprasza uczniów klas 4-8 do zatańczenia belgijki!

Zabawę tę proponujemy w środę 10 stycznia na zakończenie apeli podsumowujących pierwsze półrocze.

4 lekcja - kl. 7,8

5 lekcja - kl. 4, 5, 6

• Kartka urodzinowa dla Szymborskiej

04.01.2024

Grudniowy szkolny konkurs Kartka urodzinowa dla Szymborskiej rozstrzygnięty!

Oto zwycięzcy:

🥇I miejsce: Lena Szulc z kl. 7c

🥈II miejsce: Apolonia Piotrowska z kl. 4a

🥉III miejsce: ex aequo Daryna Zhovta z kl. 6b i Marek Biliński z kl. 5b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom! 👏

Wręczenie nagród i dyplomów wkrótce.

• Jestem As - Akceptuję siebie

03.01.2024

W grudniu, podczas godzin wychowawczych, uczniowie wspólnie z nauczycielami wykonywali zadania w ramach projektu "Jestem As - Akceptuję siebie". Klasy 1-3 tworzyły galerie Asów - rozpoznawali swoje mocne strony. Klasy 4-6 szukały synonimów słowa "fajny", a uczniowie klas 7-8 otrzymywali od kolegów i rozdawali kolegom pozytywne informacje 💪🗣

Poniżej kilka zdjęć Asów z klasy 2c.

• Konkurs Matematyczny Sigma

22.12.2023

👉Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej z Warszawy.

👉Odbędzie się na terenie naszej szkoły 7 lutego 2024r. o godzinie 8:00.

👉Konkurs trwa 90 minut.

👉Konkurs ma formę pisemną.

👉 Prace pisane są na papierze podaniowym.

👉 Na każdym etapie jest do rozwiązania 5 zadań, każde jest punktowane w skali od 0 do 5 punktów.

👉 Do II etapu przechodzą uczniowie, którzy uzyskali minimum 20 punktów i rozwiązali co najmniej dwa zadania na maksymalną liczbę punktów.

👉Wszystkich chętnych z klas 4-8 prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli matematyki z wypełnionymi przez rodziców zgodami do 10 stycznia 2024 r.

• Wyniki konkursu dzielnicowego "Skrzat bożonarodzeniowy".

21.12.2023

Cieszą nas sukcesy pozaszkolne naszych uczniów 😊

🥇Kalina Białek z klasy 2c zajęła I miejsce, a

🥈Karolina Skierska z klasy 2c II miejsce w DZIELNICOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "SKRZAT BOŻONARODZENIOWY".

Ogromne gratulacje!!!👏👏👏

W etapie szkolnym brali udział następujący uczniowie:

🧙‍♂️ Antonina Jastrzębska kl. 1c

🧙‍♂️ Alicja Stecka kl. 2c

🧙‍♂️ Zofia Wróbel kl. 2c

🧙‍♂️ Aleksandra Opalińska kl. 2c

🧙‍♂️Oskar Adamczyk kl. 2c

Dziękujemy za tak liczną grupę reprezentującą naszą szkołę w dzielnicy Praga- Południe💚

• 2c w Fabryce Elfów

21.12.2023

2c spędziła przedświąteczny czas w niezwykłym miejscu w WIELKIEJ FABRYCE ELFÓW. Przyznajemy, że tam naprawdę można poczuć magię świąt i to każdym zmysłem. Pomagaliśmy elfom ocalić święta, poznając siłę współpracy, a na końcu spotkaliśmy Świętego Mikołaja Z zachwytem odkrywaliśmy kolejne uliczki miasteczka elfów, czując się jak w innym świecie. Była to wspaniała podróż do krainy Mikołaja i jego pomocników!

• Wieczór filmowy wolontariuszy

20.12.2023

5 grudnia obchodzimy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji chętni Wolontariusze, mieli możliwość uczestniczyć w ubiegły piątek w Wolontaryjnym Wieczorze Filmowym 📽Był film, były rozmowy, śpiewy, dyskusje, dobre jedzonko i ciekawe wrażenia. A czy było warto? Sądząc po uśmiechach, wydaje nam się, że tak!

Do następnego!😊

• Pomoc Polakom na Kresach

20.12.2023

📣Udało się! Na początku grudnia zakończyliśmy kilkutygodniową akcję pomocy dla Kresowiaków.

❤️Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zebrane dary dla Kresowiaków! Zebraliśmy kilkanaście kilogramów żywności, środków higienicznych, chemicznych i innych. Paczki zostały przekazane Stowarzyszeniu Odra-Niemen.

❤️Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspieranie akcji, zaangażowanie i pomoc naszym Rodakom. Nie udałoby się to wszystko, gdyby nie tak wspaniali ludzie jak Wy, którzy dołożyliście swoją cegiełkę do pomocy dla Polaków na Kresach Wschodnich.

❤️ Dziękujemy! ❤️

❤️Na koniec największe podziękowania należą się Wam, drodzy Wolontariusze🫂Bez Was zwyczajnie by to się nie udało. Jesteście wielcy!💪💪💪

• Winterferien in den Alpen! „Ferie w Alpach”

20.12.2023

❄️🏂🗻⛷Winterferien in den Alpen! „Ferie w Alpach” to kolejny szkolny konkurs dla uczniów klas 7 i 8.Przygotuj plakat reklamujący miejscowość/region w Alpach (koniecznie w krajach DACH) , w którym warto spędzić ferie zimowe. W pracy powinny znaleźć się informacje GDZIE to jest (Deutschland/ Österreich, die Schweiz) i DLACZEGO polecasz to miejsce?

Format pracy- minimum A 2

P. Magdalena Jassak czeka na Wasze prace do 05.01.23 (piątek) do godziny 9.00

20.12.2023

We wtorkowy wieczór sala gimnastyczna zmieniła się w scenę dla aniołów, śnieżynek, pastuszków i leśnych zwierząt, którzy wystąpili w szkolnych Jasełkach. Była to wyjątkowa, radosna, przejmująca opowieść o Bożym Narodzeniu z perspektywy dzieci i z dziećmi w roli głównej podana.Każdy, kto w nich uczestniczył, wie, o czym mowa... 🎄🎅❤️

Wystąpili:

👼chór szkolny pod egidą p. Doroty Podlewskiej-Sałek z gościnnym występem duetu Zosi Kuniszewicz z kl. 5a i jej mamy

👼Kl 2c p. z utworami "Gwiadeczka" i "Był pastuszek bosy"

👼Kl. 2b p. Moniki Zawistowskiej przedstawił dwie scenki: "Bal pod choinką" i "Bajkę noworoczną" oraz zagrała dwie kolędy na dzwonkach

👼Kl. 2a p. Karoliny Gładyszewskiej zaprezentowała "Taniec wokół żłóbka"

👼Kl. 1c p. Małgorzaty Banasik zaśpiewała "Gore gwiazda Jezusowi"

👼Maja Naklicka z kl. 5b zaśpiewała "Rockin' Around the Christmas Tree"

👼Dziewczyny z kl. 5b zatańczyły do utworu "Last Christmas"

👼Za konferansjerkę odpowiadała p. Renata Suchenek, nad aspektami technicznymi czuwała p. Alina Rawska-Gala oraz Adam Pacyna z kl. 7c.